Dolní část Manhattanu bude již navždy spojena s teroristickými útoky, kdy byly zničeny mrakodrapy Dvojčata (11. září 2001). Na místě, kde stavby stály, dnes najdeme muzeum a dva památníky věnované obětem.
Muzeum 9/11 je otevřeno od čtvrtka do pondělí mezi 10:00 a 17:00. K pomníkům je vstup zdarma a pro veřejnost jsou přístupné každý den od 10:00 do 17:00.
Za vstupenku do muzea zaplatí dospělý 26 USD (2022).
Proč se místo jmenuje Ground Zero?
Pojem Ground Zero se v angličtině používá pro místa, kde vybuchla atomová bomba. Po útocích v září 2001, se ale tento pojem vžil právě pro místo, kde došlo k útokům na newyorská Dvojčata.
Původně se komplex skládal ze 7 budov, celému areálu dominovala právě Dvojčata s výškou 420 metrů.
Víte, že? Po útocích bylo třeba odstranit více jak 2 miliony tun trosek a úklid zabral více jak 8 měsíců?
Dnes na místě původních Dvojčat najdeme dva památníky obětem, ke kterým přiléhá nový mrakodrap One World Trade Observatory (s nádhernou vyhlídkou na město).
Muzeum 9/11
Muzeum je umístěno v podzemí, kde se skrývá několik expozic se zachovalými částmi (část konstrukce jedné z věží, lano z výtahu, poklop na přívod vody, nebo zničené hasičské auto).
Velice emotivní je část se 3 000 fotografiemi obětí, která obsahuje i zvukové nahrávky lidí, kteří popisují, co dělali, když se útoky staly.
Události ze září 2001 změnily celý svět, a proto bylo toto muzeum vytvořeno, aby zůstala zachována vzpomínka i pro budoucí generace.
Návštěva muzea je poměrně smutná, nicméně událost už navždy patří k New Yorku a proto jsme muzeum zařadili i na náš plán dovolené.
Pomníky – nekonečné bazény
Dva pomníky – bazény jsou nazvány jako projekt Reflecting Absence (Zrcadlící se nepřítomnost). Dva stejné bazény mají rozlohu 4 000 m2 a kopírují základy Dvojčat. Po obvodu bazénů jsou vytvořené umělé vodopády padající do otvorů uprostřed.
Po obvodu bazénů jsou do bronzových desek vyryta jména všech obětí teroristických útoků.
U některých jmen si můžete všimnout bílé růže, tu sem každé ráno umisťují zaměstnanci muzea každému, kdo by měl v daný den narozeniny.
New York, město, které nikdy nespí. Otřepaná fráze, která je ale stále platná. Při dovolené v New Yorku se rozhodně nudit nebudete. Poznejte výškové budovy, krásné parky, muzea, náměstí a čtvrti, ve kterých se na chvíli budete cítit jako v jiném světě. Za Krauzovi na cestách doporučujeme navštívit: 1. Empire...
Hledáte-li nejikoničtější místo v New Yorku, pak je to legendární Times Square, kde se každý rok vítá Nový rok a světelné reklamy na vás svítí z každého rohu. Kde Times Square najdu? Times Square je křižovatkou ulic Broadways a 7. Avenue. Až budete procházet městem a uvidíte obrovské světelné reklamy,...
103 pater vysoký mrakodrap tyčící se nad Manhattanem, to je Empire State Building. Z vyhlídek v 86. nebo 102. patře, budete mít celý New York jako na dlani. Vstupenky a otevírací doba ESB můžete navštívit od pondělí do čtvrtka mezi 11:00 a 24:00 a od pátku do neděle od 9:00...
Newyorská městská čtvrť Financial district, kde se nachází i slavná Wall Street se objevila v mnoha filmech. Naposledy třeba v populárním snímku Vlk z Wall Street. Sídlí zde newyorská burza a další významné finanční instituce. Kde Financial district najdu? Financial district najdete v jižní části Manhattanu. V této čtvrti se...
Jedním ze znaků Manhattanu je obchodní centrum – World Trade Center. 11. září 2001 se zde odehrály teroristické útoky na mrakodrapy Dvojčata, které byly zcela zničeny. Na místě byla postavena nová výšková budova One World Trade Center a nedaleko také zajímavá stavba The Oculus – nádraží. Mrakodrap One World Trade...
Chcete-li se v New Yorku na chvíli ocitnout v jiném světě, zavítejte do čtvrtí Chinatown nebo Little Italy. Ochutnejte místní speciality, kupte si nějaký suvenýr, nebo se jen tak procházejte uličkami a nasávejte atmosféru. Chinatown New York Malá čtvrť na jihu Manhattanu, kde žije 150 000 obyvatel to je Chinatown...
Ty nejhezčí výhledy na Manhattan jsou z mostu Brooklyn bridge, který spojuje jižní Manhattan s městskou částí Brooklyn. Za prozkoumání stojí i Manhattan bridge. Brooklyn bridge Nejznámějším mostem v New Yorku je bezpochyby Brooklyn bridge, který spojuje městské části Manhattan a Brooklyn již od roku 1883. Jde o první visutý...
Místo, kde to žije nejen o víkendech to je Lunapark na Coney Island v jižní části Brooklynu. Kromě šílených atrakcí zde najdete dlouhou pláž s pozvolným přístupem do Atlantiku. Kde Coney Island najdu a jak se tam dostanu? Coney Island leží v nejjižnější části Brooklynu u pobřeží Atlantského oceánu. Pohodlně...
Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.
Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím,
vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!
Dejte nám vědět
Pracuji jako pravá ruka ve společnosti 4Dent, kde se věnuji správě e-shopu s dentální technikou a oblečením. Ve volném čase ráda běhám, posiluji, čtu, vařím, hraji na piano a chodím na procházky. Můj život nejvíce naplňuje cestování, o své zážitky se s vámi dělím na tomto blogu. Mým životním snem je návštěva Nového Zélandu.